Власника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали 18 січня під час проходження українсько-польського кордону. За даними ДБР, він є організатором схеми протиправного заволодіння землями.

Про це повідомила речниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян в етері телемарафону.

«Наразі слідчі проводять розслідування, аби довести причетність фігурантів кримінального провадження до заволодіння 300 га земель орієнтованою вартістю понад 1 млрд гривень», — зауважила Тетяна Сапьян.

Також в різних регіонах України затримані три учасники угрупування, яких підозрюють в організації схеми захоплення земель критичної інфраструктури Київської ГЕС та намаганнях заволодіти 300 га землі вартістю понад 1 млрд гривень, зазначили в Державному бюро розслідувань.

Для Ігоря Мазепи була запропонована сума застави у розмірі 700 млн гривень, а іншим затриманим — по 500 млн гривень. Наразі вони отримали підозри у протиправному заволодінні понад 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури.

У ДБР додали, що учасникам організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Хто такий Ігор Мазепа

Ігор Мазепа — український бізнесмен та громадський діяч. Є засновником та генеральним директором інвестиційної компанії Concorde Capital. З липня по вересень 2014 року був членом наглядової ради російського ПАТ «Альфа-Банк». З 2013 року серед власників платіжної системи QIWI/TYME, яку заборонили на території України у 2018 році.

На виборах 2014 року Мазепа був у списку партії Сильна Україна олігарха Сергія Тігіпка, колишнього члена Партії регіонів. Він також має близькі стосунки з харківським підприємцем Борисом Ложкіним, який неодноразово підтверджував, що Мазепа входить у число його особистих радників.

З 10 листопада 2016 року по 14 серпня 2018 року Мазепа входив до складу наглядової ради ПАТ «Укрсоцбанк».

Читайте також

  • Скільки заробило керівництво Харківської області у 2023 році: Олег Синєгубов та його заступники