Верхня палата чеського парламенту визнала голод 1932–1933 років в Україні геноцидом, спричиненим сталінським режимом.

Про це повідомляє Denik.

«Сенат визнає штучно спричинений голод 1932–1933 років в Україні жахливим злочином геноциду проти українського народу та людства», — йдеться в резолюції. У ній Верхня палата рішуче засудила ці злочини проти українського народу та вшанувала пам’ять мільйонів жертв голодомору в Україні.

У документі Сенат визнає, що голод був штучно та свідомо викликаний «жахливим тоталітарним режимом», щоб керівництво Радянського Союзу зламало опір українського народу та розтоптало його національну самовпевненість. «Пам’ять про злочини проти людяності в європейській історії має допомогти запобігти виникненню подібних злочинів у майбутньому».

Аналогічний документ 6 квітня ухвалила нижня палата парламенту Чехії — Палата депутатів Чеської республіки. При цьому 15 років тому чеські депутати засудили Голодо​​мор справу «жахливого тоталітарного режиму».

У відповідь Володимир Зеленський подякував Сенату Чехії за визнання Голодомору геноцидом українців.

«Вдячний чеським друзям за утвердження правди та відновлення історичної справедливості. Покарання за всі минулі та сучасні злочини Росії неминуче», – прокоментував президент України.

  • Румунія визнала Голодомор злочином проти людяності та українського народу.
  • Бундестаг ухвалив резолюцію «Голодомор в Україні: пам’ятати – вшановувати – застерігати».

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.