Члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT — Joint Investigation Team) підписали угоду щодо розслідування не лише воєнних злочинів, але і злочину геноциду.

До JIT входять Україна, Польща, Литва, Естонія, Латвія, Словаччина та Румунія, пише пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Учасниками групи також є Євроюст і вперше у своїй історії — Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

Члени групи дійшли висновку, що вторгнення, масовість та системність воєнних злочинів, скоєних на окупованих територіях, мають ознаки переслідування українців за національністю. Зокрема, зафіксовано понад 19 випадків примусової депортації дітей.

Тому ця Угода сприятиме розслідуванню злочину геноциду в Україні, обміну доказами та інформацією.

У Мінреінтеграції зазначили, що це дуже важливий крок до виявлення і притягнення до відповідальності всіх причетних до цього жахливого злочину в Україні.

  • В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду. Це перший правовий інститут, який відповідає за покарання осіб, відповідальних за геноцид, воєнні та злочини проти людяності. Його заснували у липні 2002 на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.