Об’єднання українських продюсерів та Space Production презентували документальний фільм «Блекаут. Різдво» про роботу енергетиків під час російських атак.

Знімальна група отримала доступ до низки об’єктів інфраструктури та до місць, де були влучення російських ракет. «Стрічка досліджує, як величезна енергетична система потерпала від «поранень», підтримувала своє життя, відновлювалася», — розповідає команда.

У фільмі показують 12 історій із п’яти міст: Харкова, Києва, Одеси, Львова та Павлограда. Їх об’єднує сюжетна лінія головного диспетчера НК «Укренерго» Віталія Зайченка. Автори стрічки розповідають, що чоловік був у центрі управління енергосистемою під час кожної атаки.

Головні герої фільму — українські енергетики: інженери, електрики, ремонтні бригади, кол-центри, рятувальники. Також у стрічці показують фотографа Сергія, який шукає світло в темному Києві, військову та маму п’ятьох дітей Олену, хірурга Андрія, який працює попри відсутність світла та швейцарського митця Гері Хофштеттер, який робив в Україні акцію Christmas Light for Hope.

Над фільмом працювали:

  • Продюсери Володимир Бородянський, Дарія Легоні-Фіалко та Катерина Ласкарі;
  • Авторка сценарію та креативна продюсерка стрічки — Тала Пристаєцька;
  • режисер-постановник — Олексій Єсаков;
  • оператор-постановник — Артем Васильєв.

Об’єднання українських продюсерів створене в березня 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення російської армії на Україну. Їх мета — створювати документальні та художні фільми про військову агресію РФ.

  • У Харкові відбулася прем’єра стрічки «Люксембург, Люксембург».

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.