Презентація довгоочікуваної стрічки відбулася в кінотеатрі «Мультиплекс». Торік фільм Антоніо Лукіча показали на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі у конкурсній програмі «Горизонти».

«Люксембург, Люксембург» — це розповідь про двох братів-близнюків Василя та Миколи, які обрали протилежні життєві шляхи. Якщо один працює чесним поліціянтом та завжди дотримується правил, то інший — неввічливий та нахабний водій маршрутки, який постійно порушує закон.

Аміль та Раміль Насірові разом з режисером Антоніо Лукічем у Харкові під час прем’єри «Люксембург, Люксембург» / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

Раптом вони дізнаються, що батько перебуває у критичному стані та може померти в Люксембурзі. Брати бачили його востаннє ще бувши дітьми, коли він був місцевим кримінальним авторитетом. Герої мають вирішити, чи хочуть вони зустрітись з ним перед його смертю. Все як у людей: складні рішення несуть за собою сумніви та потребують дискусії.

У Харкові відбулася прем’єра стрічки «Люксембург, Люксембург» / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

Головні ролі виконали Аміль і Раміль Насірові з гурту «Курган та Агрегат» і це стало їхнім акторським дебютом. Брати розповіли, що говорили репліки героїв у своєму стилі, себто слобожанським суржиком. Власне, так вони співають та розмовляють у житті.

Після прем’єра стрічки «Люксембург, Люксембург» актори роздавали автографи та спілкувалися щодо фільму / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

«Ми мріяти не могли, перше, що закінчимо фільм, а друге, що показуватимемо його у Харкові. Дякуємо за це Збройним силам України та харків’янам. Стрічка знята до повномасштабного вторгнення і зараз вона швидше за все не з’явилася б. Дуже важко уявити таку історію сьогодні», – коментує після показу Антоніо Лукіч.

На питання про продовження фільму «Мої думки тихі» режисер відповів, що цей проєкт не на часі та втратив свою актуальність через повномасштабне вторгнення.

Факти про фільм

  • Локації стрічки: місто Лубни (Полтавська область), Київ та Люксембург;
  • Антоніо Лукіч присвятив свою нову роботу батькові, якого не стало в Іспанії у 2016 році. «З любов’ю про його таємниці, брехню та зворушливу боснійську музику, яка мені ніколи не подобалась. Дотепер», – цим кадром та фото з батьком завершується картина;
  • Volvo, на якій герої подорожують із Лубен до Люксембургу на екрані – це машина оператора Михайла Любарського;
  • На сторінці фільму у Wikipedia вказано, що бюджет фільму склав 28,5 млн грн замість заявлених 42,3 млн. Натомість Антоніо Лукіч розповів, що кошторис стрічки склав включно з допомогою з Люксембургу 18 млн грн, а 28,5 млн грн – це та сума, яку планувалося зібрати спочатку;
  • Акторка Людмила Саченко, яка зіграла бабусю, померла від раку так і не дочекавшись прем’єри фільму;
  • Вперше в Україні стрічку показали 5 квітня в селищі Близнюки на Харківщині. Це місце народження головних акторів фільму – Аміла та Раміла Насірових. Там був червоний хідник та повна зала на 425 глядачів. Усі кошти від продажу квитків на прем’єру фільму передадуть на потреби воїнів з Близнюків, які зараз перебувають на сході країни.
  • Прем’єра у Харкові також мала солдаут;
  • За два місяці фільм з’явиться у Netflix.

Підтримуйте українське кіно та підписуйтесь на нас у Telegram та Facebook, дивіться на YouTube та TikTok.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам розповідати більше важливих історій