За перші вихідні в прокаті, включно з понеділком, стрічка зібрала 5,59 мільйона гривень, а покази відвідало понад 36 тисяч глядачів, повідомили в ДержКіно.

Це другий найкращий старт серед українських фільмів з початку повномасштабного вторгнення. На першому місці — мультфільм «Мавка. Лісова пісня», який зібрав 24,9 мільйона гривень за перший вікенд.

Одночасно з «Люксембург, Люксембург» у прокаті йде українська стрічка «Бачення метелика» Максима Наконечного про аеророзвідницю з позивним «Метелик» Стрічку показували на Каннському фестивалі. Вона також стала переможницею Одеського міжнародного кінофестивалю.

Про «Люксембург, Люксембург»

Фільм розповідає про двох братів-близнюків Василя та Миколи, які обрали протилежні життєві шляхи. Якщо один працює чесним поліціянтом та завжди дотримується правил, то інший — неввічливий та нахабний водій маршрутки, який постійно порушує закон.

Фільм зрежисував українець Антоніо Лукіч. Це його другий повнометражний фільм після «Мої думки тихі». Головні ролі виконали Аміль і Раміль Насірові з гурту «Курган та Агрегат» і це стало їхнім акторським дебютом.

На сторінці фільму у Wikipedia вказано, що бюджет фільму склав 28,5 млн грн замість заявлених 42,3 млн. Натомість Антоніо Лукіч розповів, що кошторис стрічки склав включно з допомогою з Люксембургу 18 млн грн, а 28,5 млн грн — це та сума, яку планувалося зібрати спочатку.

Торік фільм Антоніо Лукіча показали на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі у конкурсній програмі «Горизонти».

  • Ми відвідали показ «Люксембург, Люксембург» за участі Антоніо Лукіча та братів Насірових у Харкові. Детальніше читайте фоторепортаж за посиланням.

Підтримуйте українське кіно та підписуйтесь на нас у Telegram та Facebook, дивіться на YouTube та TikTok.