У деокупованих територіях Харківщини триває відновлення навчального процесу. 

Оскільки через повномасштабне вторгнення Росії, зменшилась кількість педагогів, студенти та викладачі університетів проводять заняття для школярів в області. 

«До викладання шкільних дисциплін, зокрема і на деокупованих територіях, доєдналися 44 здобувачі освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди та 16 представників Харківської гуманітарно-педагогічної академії», – прокоментували в Департаменті науки і освіти Харківської ОВА.

Нових спеціалістів залучили до викладання таких дисциплін: українська мова та література, географія, історія і право, біологія, хімія, англійська та німецька мови тощо.

На жаль, поки що не в усіх школах вдалося відновити навчання, через обстріли РФ. Наприклад, у Вовчанській громаді всього 18 закладів загальної середньої освіти, з них запрацювали лише 6.

Питання з нестачею вчителів порушили під час візиту до регіону Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Тоді за дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова до онлайн-навчання вирішили запросити викладачів та студентів закладів вищої освіти.

За даними департаменту, до 24 лютого в Харківській області нараховували 21 525 вчителів, наразі їхня кількість зменшилася до 18 574 осіб.

Також 9 грудня було 100 днів освітнього процесу в умовах воєнного стану. За цей час ракетні атаки росіян пошкодили та зруйнували понад 390 закладів освіти, а від початку повномасштабного вторгнення – понад 2,8 тисячі, повідомив Сергій Шкарлет.

  • В Україні досі є школи, де вчать російську мову.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.