Естонія подала до Міжнародного суду ООН декларацію щодо недотримання росією Конвенції про попередження злочину геноциду та покарання за нього.

Про це повідомляє Postimees.

«Естонія разом з іншими учасниками Конвенції про запобігання злочину геноциду бажає втрутитися в суперечку між Україною і росією, оскільки агресія росії під приводом запобігання злочину геноциду і покарання за нього піддала серйозній небезпеці поняття такого жахливого злочину як геноцид. Суд має дати оцінку діям росії й висунутим нею неправдивим звинуваченням», – сказав міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Україна звернулася до Міжнародного суду 26 лютого, оскільки росія виправдовує свої дії тим, що захищає українців від геноциду, здійсненого у Луганській і Донецькій областях.

Очільник МЗС Естонії зазначив, це був надуманий привід для визнання Луганською та Донецькою областями самостійними державами. 

Разом з Естонією з такою заявою хочуть втрутитися США, Великобританія, Німеччина, Латвія, Литва, Франція, Нова Зеландія, Румунія та Швеція.

Нагадаємо, що Естонія, Латвія, Литва та Польща з 19 вересня закрили в’їзд для російських туристів, у тому числі з шенгенськими візами, виданими третіми державами.