У Румунії ухвалили політичну Декларацію, в якій Голодомор визнається злочином проти українського народу та проти людяності.

Проінформувала пресслужба посольства України в Румунії.

«На спільному засіданні сенату та палати депутатів парламенту Румунії була ухвалена політична Декларація, в якій Голодомор (цілеспрямований штучний голод 1932-1933 років в Україні) визнається злочином проти українського народу та проти людяності», – йдеться у повідомленні. 

Наразі всього 18 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу.

У посольстві також зазначили, що перед засіданням у палаті депутатів парламенту Румунії відкрили виставку про Голодомор 1923-1933 років в Україні та злочини РФ проти України та українського народу – «Незасуджений геноцид українців повторюється». 

Відкривав виставку посол України в Румунії Ігор Прокопчук. Він наголосив, що визнання державами світу Голодомору 1932-1933 років актом геноциду Українського народу є потужним внеском у справу консолідації міжнародних зусиль, які спрямовуються на засудження терору, тоталітарних режимів, тиранії та злочинів тоталітаризму, а також відстоювання спільних цивілізаційних цінностей демократії, основоположних прав і свобод людини.

  • У Києві відкрилася виставка «Leica, що бачила Голодомор» — фото.