Найбільші збитки природі — в Донецькій, Луганській та в Харківській областях, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Ці цифри не є остаточними, адже фахівці Державної екологічної інспекції не мають доступу до окупованих територій, тому не можуть зафіксувати та оцінити всі збитки довкіллю.

«Знищені заповідники, забруднені води, заміновані поля, випалені ліси й величезна кількість іншої шкоди – усе це нам доведеться відновлювати після перемоги. За 500 днів з початку повномасштабного російського вторгнення Україна вже зафіксувала близько 2,5 тисяч випадків шкоди довкіллю на понад 2 трлн гривень», — коментують у Міндовкіллі.

Найбільше постраждали:

• Донеччина – понад 666 млрд гривень;
• Луганщина – 477 млрд;
• Харківщина – понад 361 млрд грн збитків.

До 500 днів Повномасштабного вторгнення РФ в Україну Міндовкілля разом з Державною екологічною інспекцією України та Top Lead готують інфографіки та дослідження, які дадуть повне уявлення про те, що російські окупанти роблять з довкіллям України.

Інфографіка: Міндовкілля

Станом на кінець квітня 2023 року збитки екосистемі Харківщини склали майже 350 мільярдів гривень. Тоді йшлося про забруднення ґрунтів, пожежі в лісах, що охопили не менше 624 га насаджень, забруднення атмосферного повітря та падіння рівня води на водосховищах.

Читайте ще

Унаслідок війни екологічні збитки Харкову становлять близько 200 млрд гривень. Через обстріли міста, утворилося будівельне сміття: канцерогенні матеріали, пластик, скло, які потребують термінового перероблення.

В Україні створили комікс про екологічні наслідки війни. Це частина проєкту EnWar Menta, який розповідає про вплив воєн 21 століття, відновлення міст та екоцид росіян в Україні.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!