Армія РФ завдала 12 атак за підтримки авіації на Харківському напрямку в районах населених пунктів Стрілеча, Красне, Мороховець, Олійникове, Лук’янці, Гатище, Плетенівка, Пильна, Вовчанськ, Бугруватка Харківської області.

Про це йдеться в ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

Крім того, російське військо завдало авіаційних ударів у районах населених пунктів Вільча, Липці, Лиман, Ізбицьке, Веселе, Петрівка, Козача Лопань, Синельникове, Глибоке, Широке, Вовчанські Хутори на Харківщині.

На Куп’янському напрямку українській військові відбили 19 атак у районах населених пунктів Синьківка, Новоєгорівка, Іванівка Харківської області.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

На Харківщині з територій, де ведуться активні бойові дії, евакуювали 2526 людей. Більшість — Вовчанський напрямок, трохи менше — північ, Золочівський напрямок Богодухівського району, ще менше з Липців.

Читайте також

  • ISW проаналізував наступальні дії РФ на Харківщині: деталі