На Харківському напрямку російські військові з початку доби 15 травня не проводили активних наступальних дій, намагаючись закріпитися на досягнутих рубежах та здійснюючи перегрупування сил.

Про це повідомили в Генштабі ЗСУ.

За даними Генштабу, з початку наступу росіян на Харківщині 10 травня їхні втрати у живій силі становлять 615 вбитих та поранених, знищено або пошкоджено 98 одиниць озброєння та військової техніки.

Там зазначили, що українські підрозділи за допомогою засобів розвідки виявляють окремі групи російських солдатів, місця розгортання російської артилерії та завдають вогневих ударів для недопущення накопичення сил росіян у Вовчанську. Крім того, ЗСУ продовжують зачистку міської забудови та беруть під вогневий контроль місця зосередження живої сили й техніки російських окупантів.

На Куп’янському напрямку підрозділи ЗСУ відбили одну російську атаку та ведуть 8 бойових зіткнень, не допустивши втрати позицій. Бої точаться у районах Лиман Перший – Синьківка, Куземівка – Стельмахівка, Крохмальне – Берестове, Котлярівка – Піщане, Кармазинівка – Новоєгорівка.

За оцінкою американського Інституту вивчання війни (ISW), темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області, ймовірно, сповільнився протягом останніх 24 годин. Там зазначили, що схема наступу РФ збігається з оцінкою ISW про те, що російські сили віддають перевагу створенню «буферної зони» уздовж державного кордону замість глибшого просування у Харківську область.

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

Читайте також

  • «Кожен день думаєш, як це пережити»: Внаслідок обстрілу Харкова поранено 18 людей — фото