На Харківщині РФ продовжує штурмувати, накопичувати живу силу, застосовувати легкоброньовану та броньовану техніку, але менш інтенсивно.

Про це повідомив командир батальйону «Ахіллес» харківської 92-ї ОШБр Юрій Федоренко в етері нацмарафону.

Батальйон «Ахіллес» допомагає відбивати ворожу навалу в районі Вовчанська на Харківщині.

«Силам оборони вдалося спалити більшу кількість тієї техніки, яка брала участь у штурмових діях, шляхом об’єднаного на впливу: це протитанкісти, артилерія та, звісно ударні засоби БПЛА. На поточний момент точаться бої, противник тактичних успіхів на полі бою не має. Натомість Силам оборони в деяких окремих позиціях вдалося покращити свій стан та положення. Зараз можна казати про те, що ми дуже близькі до того, щоб ситуацію повною мірою вже купірувати саме на тому відтинку, де виконуємо бойові завдання», — розповів Федоренко.

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

Читайте також

  • Бійці харківської бригади відбили російський штурм в районі Липців