Військова контррозвідка Служби безпеки затримала та оголосила підозру мешканцю Харківщині в підготовці серії ракетно-бомбових ударів по бойових позиціях Сил оборони, які захищають регіон від нового наступу РФ.

Про це повідомив речник СБУ Харківської області Владислав Абдула.

Слідством встановлено, що головними цілями були пункти базування радіолокаційних станцій та зенітно-ракетних комплексів ППО. Щоб РФ могла по них влучити, підозрюваний збирав для них інформацію, де розташовані позиції.

«Щоб виконати це завдання, він об’їжджав передмістя обласного центру, де приховано фіксував місця можливої дислокації підрозділів ЗСУ.Втім, Служба безпеки запобігла втіленню ворожих планів і затримала зловмисника в його власному помешканні», — зазначив речник.

Одразу провели додаткові заходи для убезпечення позицій ЗСУ, а в затриманого вилучили техніку.

За даними слідства, підозрюваному 30 років. Він з одного із селищ Харківського району. Російська агентура завербувала його наприкінці 2023 року. Задачею затриманого було передавати дані по об’єктах ППО.

На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Чоловік перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

За два роки слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом. Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень.З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.

Читайте також

  • Чоловік пішки обходив місто, щоб знайти місця базування українських захисників та передати цю інформацію російським окупантам. Його затримали та оголосили підозру.