Чоловік пішки обходив місто, щоб знайти місця базування українських захисників та передати цю інформацію російським окупантам. Його затримали та оголосили підозру.
Про це повідомив речник СБУ Харківської області Владислав Абдула.
Служба безпеки провела спецоперацію, у ході якої затримали 18-річного харків’янина, якого підозрюють у підготовці нового наступу на Харківщині.
Слідством встановлено, що чоловік збирав інформацію про підрозділи ЗСУ, які були залучені до оборони міста. Ця інформація була необхідна для планування нового наступу на Харківщині.
Коли мешканець виявляв локації, він приховано фотографував їх та ставив мітки на картах Google для підготовки «звіту» до ФСБ, розповів речник.
«Служба безпеки завчасно викрила російського агента й затримала його “на гарячому”, коли він фотографував військовий об’єкт. Тим самим спецслужба запобігла передачі розвідданих ворогу. Разом із цим були проведені додаткові заходи для убезпечення позицій ЗСУ від можливих ракетно-бомбових ударів агресора», — зазначив Владислав Абдула.
У затриманого вилучили телефон, на якому є докази того, що він розвідував інформацію для росіян, пояснюють правоохоронці. Вербувальника молодика Служба безпеки теж уже встановила.
«”До уваги” російської спецслужби молодик потрапив як активний користувач російських Телеграм-каналів, який шукав “швидкий” заробіток. Подальша комунікація між ними відбувалась через анонімний чат у популярному месенджері. За співпрацю з окупантами зраднику обіцяли грошову винагороду, яка мала надходити на його банківські картки», — розказав речник СБУ.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Наразі хлопець перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.
За два роки слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом. Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень.З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.
Читайте також
- Жительці Харкова, яка виправдовувала окупацію, повідомили про підозру