За даними правоохоронців, жінка поширювала дописи з антиукраїнською пропагандою у проросійських Телеграм-каналах, в яких заперечувала існування України як суверенної держави.

Служба безпеки України завершила розслідування щодо жительки Харкова, яка виправдовувала тимчасову окупацію частини території України. Про це повідомив речник СБУ Харківської області Владислав Абдула.

«Встановлено, що жінка записала відеозвернення, у котрому закликала до проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях України та їх приєднання до РФ», – ідеться в повідомленні.

За інформацією правоохоронців, в одному із дописів агітаторка стверджувала, що приєднання до РФ врятує мешканців окупованих територій від «злочинної» української влади.

Жінці повідомили про підозру. Наразі матеріали зібрані слідчими Служби безпеки передано до суду.

Нагадаємо, за два роки слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом.

Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень. З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.

Читайте також