Співробітники Служби безпеки підозрюють 29-річну мешканку смт Шевченкове Куп’янського району в співпраці з російською адміністрацією.

Про це повідомив речник СБУ Харківської області Владислав Абдула.

За даними слідства підозрювана працювала вчителькою географії в місцевому ліцеї.

«У серпні 2022 року вона добровільно погодилася обійняти посаду «и.о. директора» в незаконно створеному окупантами закладі освіти — “Государственном бюджетном образовательном учреждении «Средняя общеобразовательная школа пгт. Шевченково”», — йдеться в повідомленні.

Правоохоронці зібрали докази, що на цій посаді, підозрювана збирала списки вчителів, які були згодні співпрацювати з російською адміністрацією, призначала їх на посади своїми наказами, а також проводила діяльність, спрямовану на впровадження стандартів освіти держави-агресора.

«За її вказівкою, у новому навчальному році ведення освітнього процесу в ліцеї повинно було здійснюватися виключно російською мовою, а оцінювання знань учнів — за 5-бальною системою, що використовується в росії», — зазначив речник.

Слідством встановлено, що напередодні нового навчального року вчителька встигла отримати від окупантів партію свіжонадрукованих російських підручників із навчальних предметів «Русский язык», «История россии», «Обществознание» тощо. Ці підручники несли викривлену й неправдиву інформацію, зокрема заперечували українську національну ідентичність і державний суверенітет.

Напередодні деокупації підозрювана виїхала з Харківщини та наразі знаходиться на непідконтрольних територіях.

Наразі за матеріалами СБУ жінці заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 111–1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти).

Нагадаємо, за два роки слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом.

Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень. З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.

Читайте також

  • Вчительку з Харківщини підозрюють у співпраці з окупантами