Найчастіше створюють бізнес в Україні громадяни Туреччини, Узбекистану, Польщі та Америки. 

Іноземці створили 2652 тисячі компаній в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Це громадяни понад 100 країн. Про це повідомили в Опендатаботі.

Серед всіх іноземних бізнесменів найчастіше в Україні відкривали бізнес громадяни Туреччини. Резиденти республіки зазначені як власники у 354 українських компаніях. Це 13% від загальної кількості нових бізнесів з іноземними бенефіціарними власниками.

Також, за інформацією Опендатаботу, громадяни Узбекистану є власниками у 274 нових українських компаніях та обіймають другу позицію рейтингу. Це 10% від загальної кількості. Замикають трійку лідерів громадяни Польщі — 193 бізнеси або 7% від загальної кількості компаній з іноземними власниками, відкритих після 2022 року.

Зокрема, до топу потрапили й громадяни США, Казахстану, Німеччини, Азербайджану та Ізраїлю. Варто зазначити, що на одну компанію може припадати більш як один власник.

Найбільший бізнес, відкритий іноземцями, має статутний капітал у 1,28 млрд грн. Власником є громадянин Вірменії. На другому місці компанія зі статутним капіталом у 700 млн грн, а кінцевим власником є громадянин США. Замикає трійку лідерів бізнес зі статутним капіталом 300 млн грн, власником якої є громадянин Польщі.

Нагадаємо, Харківська область посідає друге місце в антирейтингу щодо закритих бізнесів – майже 2,4 тисячі ФОПів, які відкрилися минулого року, припинили роботу тут.

Згідно з рішенням, з 1 квітня по 30 червня 2024 року для фізичних, юридичних осіб і підприємців у Харкові було скасовано податок на землю та нерухомість. Крім того, платникам єдиного податку четвертої групи надано стовідсоткове зменшення податкових зобов’язань.

Читайте також