Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 30 квітня, на позачерговій сесії міськради. 

Згідно з рішенням, з 1 квітня по 30 червня 2024 року для фізичних, юридичних осіб і підприємців було скасовано податок на землю та нерухомість. Про це повідомили у Харківській міській раді. 

«Крім того, платникам єдиного податку четвертої групи надано стовідсоткове зменшення податкових зобов’язань», – ідеться в повідомленні.

Ставка земельного податку на ділянки фізичних і юридичних осіб складатиме 0% від їх нормативної грошової оцінки. Також ставку податку за нерухоме майно (якщо це не земельна ділянка, яка перебуває у власності юридичних осіб) встановлено на рівні 0%.

За умови надходження додаткової дотації з державного бюджету до бюджету Харківської міської територіальної громади пільги будуть продовжені на кожні три наступні місяці. 

За словами міського голови Ігоря Терехова, надані пільги призведуть до втрати близько 1 млрд грн з міського бюджету.

За даними міськради, станом на 1 березня кількість фізичних осіб-підприємців у Харкові склала майже 118,4 тисячі осіб. 

Нагадаємо, нещодавно Ігор Терехов провів зустріч з бізнес-лідерами міста. Під час зустрічі він наголосив, що окрім пільг для підприємців, також важливо посилити захист неба.

Під час зустрічі з журналістами начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що перш за все захищатимуть критичну інфраструктуру. «Питання по С-300 залишається, бо 40 секунд – це досить незначний час. У деяких систем час наведення 30 секунд на ціль», — сказав Синєгубов.

Раніше Терехов вже заявляв, що «закрити небо над Харковом вкрай важливо». За його словами, міська влада торік перерахувала понад пів мільярда гривень на потреби військовим, у тому числі для ППО та організації мобільних груп для боротьби з «шахедами».

Читайте також