Протягом доби, 8 липня, російські війська спричинили 2 пожежі в Ізюмському та Куп’янському районах області. Про це повідомили в ранковому звіті ДСНС Харківщини.

Цього дня рятувальникам вдалося зупинити 22 пожежі, 2 з них зайнялися через дії армії РФ.

Що сталося?

  • За межами села Борова Ізюмського району внаслідок обстрілу зайнялась трава. Площа пожежі склала 5000 кв.м. Силами ДСНС у складі 2 одиниць техніки та 7 чоловік особового складу вогонь вдалось приборкати протягом півтори години. Постраждалих нема.
  • У селі Курилівка Куп’янського району росіяни підпалили поле пшениці, знищивши врожай на площі 20 га. Рятувальники ліквідували пожежу та запобігли поширенню полум’я на решту поля площею 65 га. Проте втрати урожаю все ж фіксуються, обійшлося без жартв. Хоча робота рятувальників супроводжувалася загрозою повторного обстрілу.

Крім того, начальник ГУ ДСНС в Харківській області Артем Астахов під час брифінгу 8 липня зазначив, що скоріше за все росіяни навмисно завдають ударів по полям пшениці, аби лишити регіон без урожаю. Адже саме зараз, хлібні поля дозріли до того стану, коли вони можуть горіти.

Нагадаємо, за цей тиждень РФ пʼять разів обстріляла земельні поля Харківщині, що спричинило знищення пшениці загальною площею на 75 га. Мова йде про поля Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківщини.

Також, через дії РФ, посівна кампанія у Липецькій та Вовчанській громадах відбувалася дуже обмежено — засіяно не більше 10% сільськогосподарських угідь порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.

Загалом ситуація на фронті в цих громадах залишається надзвичайно напруженою через постійні обстріли російських військ, що унеможливлює ведення фермерської діяльності та змушує евакуйовувати місцеве населення.

Тому Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

Читайте також

  • Армія РФ восьмий день поспіль обстрілює село на Харківщині. Внаслідок чергових ударів пошкоджено багатоквартирний будинок. Вранці 8 липня російські війська з артилерії обстріляли село Одноробівка Золочівської громади на Харківщині. Пошкоджено двоповерховий житловий будинок. Постраждалих немає.