Президент України Володимир Зеленський відхилив законопроєкт #9437 про виділення додаткових 573,9 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Парламент на засіданні 13 липня проголосував надання додаткових коштів на завершення будівництва Національного музею Голодомору. Тоді підтримали 312 народних депутатів. Ним передбачалося фінансування добудови меморіального комплексу, який розташований у Києві.

Таким чином, планували завершити реалізацію проєкту першої черги будівництва в повному обсязі (технологічний ствол з його гідроізоляцією, благоустрій та освітлення території внутрішнього двору, зведення пандусу в парку, внутрішні оздоблювальні роботи в офісній частині будівлі “Свіча пам’яті”, монтаж обладнання відеонагляду та зовнішнього освітлення) та ввести об’єкт в експлуатацію; виконати зведення конструктивної частини будівлі музею; виконати роботи зі зведення стін та перегородок в будівлі, оздоблення фасадів будівлі гранітом, монтажу прозорих конструкцій, системи озеленення покрівлі, магістральних трубопроводів димовидалення та вентиляції, зовнішніх інженерних мереж; мощення гранітом пішохідного мосту-алеї та тераси; забезпечення благоустрою території, прилеглої до автостоянки музею з боку Дніпровського узвозу; звести підпірні стіни ПС-18, ПС-20, ПС-21 та виконати благоустрій території на пагорбі біля пішохідного мосту.

За словами народної депутатки Євгенії Кравчук, ініціатива не передбачала загального збільшення видатків державного бюджету на поточний рік. Вона також нагадала, що на платформі цього музею заплановано проведення основних офіційних заходів до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років.

Читайте також

Італійський Сенат визнав Голодомор 1932−1933 років геноцидом українців. Італія стала 34 країною, яка прийняла відповідну резолюцію.