Усього в Харківській області зруйновано понад 30 тисяч об’єктів. Пріоритет відновлення надається житловому фонду.

На відновлення багатоквартирних будинків на Харківщині виділено 279,6 млн грн. Їх витратять на втілення 27 проєктів у різних районах області. Про це 28 липня під час пресконференції повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Житловий фонд залишається пріоритетом у відбудові. По області буде реалізуватися 27 проєктів житлового фонду. Усього з фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії виділено 540 мільйонів на першу чергу відбудови», –  розповів голова ОВА.

Найбільше проєктів відновлення проведуть у Дергачах. Там заплановано відбудувати 17 багатоквартирних будинків. Над двома з них зараз вже працюють.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

«У першу чергу ми відновлюємо будівлі, які не мали сильних руйнувань, тому що відновлення має бути швидким та безпечним. І звичайно ці проєкти мають бути комплексними. Наприклад, в Дергачах у двох двоповерхових будинках, які відновлюються в проєкті одразу розраховане укриття», – поділився Синєгубов.

Крім Дергачів на відновлення також потрапили багатоквартирні будинки Чугуєва, Балаклії, Лозової, Старого Салтова, Докучаєвського та інших. 

Усього з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії на 38 проєктів виділено близько 540 млн грн. 

Окрім житлового фонду також планують:

  • відновлення закладів освіти – 2 (фінансування в розмірі близько 77 млн грн);
  • відновлення закладів охорони здоров’я – 7 (фінансування в розмірі приблизно 127 млн грн;)

Читати також:

  • Армія РФ планує відновити наступ на Куп’янському напрямку — Синєгубов.
  • У Дергачах на Харківщині відмовились від скверу за 22 мільйони заради пікапів для ЗСУ.