Під час обшуку у неї знайшли цілу «галерею» російської символіки.

Поліціянти знайшли 14-річну школярку, яка розповсюджувала російську символіку та співала гімн РФ у центрі Харкова. У квартирі дівчинки провели обшуки, а її з мамою запросили до поліції для проведення бесіди. Про це повідомили у ГУ НП Харківської області.

«Вчора до чергової частини надійшло повідомлення про те, що на площі Свободи біля намету «Все для перемоги» виявлено листівки з символами так званої «ХНР». Поліцейські встановили дівчину, яка це робила», – ідеться в повідомленні.

Під час обшуків у квартирі, де дівчинка проживає разом з матір’ю правоохоронці знайшли різноманітну колекцію символіки — російські прапори, гасла на підтримку царя і царської Росії, а також символіку радянського періоду.

Вилучена російська символіка 14-річної школярки / Фото: Сергій Болвінов

Мати школярки стверджує, що вона не була в курсі антиукраїнських переконань своєї дитини, незважаючи на те, що дочка висловлювала явну позицію «за мир». Вона дізналася про відео з символікою тільки після того, як класний керівник повідомив їй про це.

«Очевидно, що країною-агресором вона захоплюється серйозно. А настільки потужні антиукраїнські настрої навряд чи могли залишитися непоміченими з боку матері», — додає начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

У мережі почали ширитися відео дівчинки, на яких вона заявляла, що у Харкові є «розумні» люди, які не підтримують ЗСУ та боротьбу з Росією. Українців же вона називає «недоумками».

«У Харкові є розумні люди, яким не промили мізки, і скоро ви дізнаєтесь, хто насправді агресор», — каже дівчинка.

Також вона публікувала фото де показує непристойний жест на тлі українського прапора.

Оскільки підліток не досяг віку кримінальної відповідальності, матері буде пред’явлено обвинувачення в невиконанні батьківських обов’язків у зв’язку з проступком дочки. 

Яке б покарання очікувало дівчину

Якби дівчинка була повнолітньою, їй би оголосили підозру у колабораційній діяльності за статею 111-1 ч. 1 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років. 

Начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов вже опублікував відео, де школярка визнає свою провину та просить вибачення за скоєне.

«Я шкодую та прошу вибачення за скоєне перед усіма громадянами України», — каже дівчинка.

Подружку підлітка, яка разом з нею знімала пропагандистські відео, правоохоронці також знайшли. Батьків дівчинки опитали. Вони також притягуються до відповідальності за не виконання своїх обовʼязків.

Читати також:

  • На Харківщині правоохоронці викрили прихильницю РФ;
  • Збирав дані про енергетичні об’єкти: СБУ затримала харків’янина.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.