За словами Ірини Верещук, російські вчителі, які займалися пропагандою на окупованих територіях «скоїли злочин проти» України. 

Відповідальність за це, передбачено статтею 438 Кримінального кодексу «Порушення законів та звичаїв війни». Згідно цієї статті передбачено до 12 років позбавлення волі.

Однак, професор факультету правничих наук НаУКМА Микола Воротнюк вважає, що це неправильна кваліфікація злочину. Оскільки частина 1 ст. 438 КК України передбачає відповідальність «за жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням», а робота в школі за російськими освітніми програмами не жорстоким поводженням з цивільним населенням.

Дії російських вчителів варто кваліфікувати за частинами 3, 4 або 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 111-1 КК України «Про організацію пропаганди у закладах освіти з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти». А вже кваліфікація може різнитися в залежності від дій особи. 

До іноземця може бути застосований арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років. Якщо це українські вчителі –  можуть притягнуть до відповідальності за колабораційну діяльність. 

Наразі в Офісі генпрокурора України заявили, що на деокупованих територіях Харківської області не затримували вчителів з росії.