Triennale Milano – 23-тя міжнародна виставка архітектури, дизайну та мистецтва. В межах цієї події відкрили павільйон українського мистецтва. 

Створити український павільйон запропонували президент Triennale Milano Стефано Боері та куратор Джанлуїджі Рікуператі, як реакцію на повномасштабну війну росії проти України. 

Planeta Ukrain – це серія виставок, концертів, кінопоказів, літературних читань і дискусій про сучасну українську культуру. Куратори програми стали акторка Лідія Ліберман, піаністка Анастасія Стовбир і письменник Джанлуїджі Рікуператі.

«Ми запрошуємо познайомитися з представниками яскравого, різноманітного культурного ландшафту, які з кінця лютого пережили безпрецедентне прискорення власного життя та національного мистецького руху. Це одні з найкращих представників та представниць сучасної української культури у сфері образотворчого мистецтва, фотографії, театру, музики та кіно, літератури та філософії. Вони налаштовані творити і чітко бачать майбутнє своєї культурної спадщини, яку треба захищати та популяризувати», – каже письменник Джанлуїджі Рікуператі. 

Робота над програмою тривала з березня, щоб ближче познайомитись з місцевими культурними інституціями та дізнатися про досвід роботи в умовах війни, куратори відвідали Україну. 

З 15 липня до 11 грудня Planeta Ukrain відкрита для всіх відвідувачів Трієннале.

Програма українського павільйону:

Planeta Ukrain займає три простори Трієнале. 

  • Центральною інсталяцією – робота художника Нікіти Кадана A check point for the president of Planet Earth. Далі можна побачити роботи таких митців: Бориса Михайлова, Євгенії Бєлорусець, Олександри Анісімової. 
  • 13 вересня пройшов кінопоказ українських фільмів: «Діксі Ленд» Романа Бондарчука, «Земля Івана» Андрія Лисецького та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик. 
  • 27 вересня відбудеться вечір української літератури під кураторством Лідії Ліберман.
  • 22 жовтня презентують італійським глядачам археологічну оперу Chornobyldorf. Продюсерка — Ольга Дятел. Вистава увійшла в топ-6 світових опер за версією міжнародного конкурсу Music Theater Now.
  • 12 та 13 листопада Команда Kyiv Contemporary Music Days презентує Trajectory of [un]known. Це шість концертів-досліджень творів сучасних українських композиторів для соло-інструментів, контекстуалізованих музикою авторок та авторів з Італії, США, Литви, Польщі, Японії, Фінляндії, Франції.

Паралельно діятиме і дитяча програма Rainbow after the storm — з концертами та інтерактивними подіями для дітей з Італії та України.

Нагадаємо, що проєкт «Українська книжкова поличка» запрацювала вже у 18-ти країнах світу.