З 17 по 25 вересня у міському просторі Харкова відбудеться ХарківПрайд 2022 під гаслом «Єдині як ніколи». Серед заходів день пам’яті ЛГБТ+ людей, загиблих від російської агресії в Україні, перформанс про шлюбну рівність та марш.

Мета заходу – наголосити на цінностях українського народу: свободі, рівності та повазі до різноманіття, тим самим підкреслити відмінність української демократії від російського режиму. 

Марш – це мирна хода ЛГБТ+ спільноти та людей, що підтримують рівність прав та можливостей для всіх, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності. Цьогоріч через умови прифронтового міста подія проходитиме в закритому форматі, за попередньою реєстрацією.  

«Наразі ніхто в Україні не в безпеці. Під загрозою кожне життя. Разом з тим, ми не маємо відмовлятися від прав людини. Якщо ЛГБТ+люди гідні вмирати за Україну, вони гідні й отримати права в Україні», – каже співорганізаторка ХарківПрайду Анна Шаригіна.  

Розпочнеться ХарківПрайд перфомансом на підтримку Європрайду, який цього року заборонити президент Сербії Александер Вучіч, на згадку, що колись у 2019 році представницям та представникам міжнародних організацій в Україні, вдалось вибороти право на ХарківПрайд. 

Також відбудеться акція пам’яті ЛГБТ+людей, загиблих від російської агресії в Україні та перформанс на підтримку можливості взяти шлюб для гомосексуальних пар. 

Нагадаємо, що серед недоступних ЛГБТ+прав наразі не можуть:

  • забрати тіло партнера або партнерки з моргу та поховати кохану людину, 
  • прийняти життєво важливе рішення за партнерку чи партнера, якщо та у непритомному стані, 
  • доглядати дитину партнерки або партнера, якщо та пішла на фронт, а також опікуватися дітьми загиблої або пораненої близької людини. 
  • ЛГБТ люди все ще не мають можливості взяти шлюб, хоча вже є відчутні зміни: Володимир Зеленський позитивно відреагував на петицію щодо легалізації одностатевих шлюбів та звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути питання надання можливості реєстрації цивільних партнерств ЛГБТ-людям.

Цей перелік не виключає повсякденної дискримінації та мови ворожнечі щодо ЛГБТ+, яка все іще існує в суспільстві.

Крім того, під час Прайду буде проходити збір коштів у благодійний фонд «Харків з тобою» на користь жінок, які воюють у Харківській області.

Детальнішу інформацію можна дізнатися на сторінках Харківпрайду в Instagram та Facebook.  

Раніше співзасновниця ГО ХЖО «Сфера» та українська ЛГБТ-активістка Анна Шаригіна повідомила, що PrideHub у Харкові припиняє свою роботу.