Служба безпеки України затримала 62-річного чоловіка. Його підозрюють у шпигунстві на Федеральну службу безпеки РФ. За словами українських правоохоронців, харків’янин збирав інформацію про електропідстанції у п’яти областях України для майбутніх ракетних ударів росіян.

Йому оголосили підозру в скоєнні держзради в умовах воєнного стану та попередньої змови групою осіб (ч. 2, ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).

За що підозрюють?

За даними слідства, житель Харкова працював в регіональному підрозділі «Укренерго». Він підтримував дружні стосунки з колишнім колегою, який живе у тимчасово окупованій Горлівці на Донеччині. Цей колега виконував роль посередника між харків’янином та представниками ФСБ.

Маючи повний доступ до робочої бази даних, харків’янин передавав своєму колишньому колезі інформацію про роботу української енергосистеми у Харківській, Сумській, Полтавській, Донецькій та Луганській областях та найуразливіші місця енергетичного комплексу країни.

Він також повідомляв окупантам про напругу енергооб’єктів та рівень їх пошкоджень після ворожих обстрілів. Дані надавала російській стороні необхідну інформацію для планування нових та проведення повторних повітряних ударів з метою знеструмлення п’яти областей України.

Отримавши необхідні дані про українські атомні, теплові та газові електростанції, мешканець Горлівки передавав їх представникам РФ.

Співробітники СБУ затримали зловмисника у Харкові під час збору ним інформації для ФСБ.

Що передувало?

Як визначило слідство, російська спецслужба завербувала чоловіка задовго до початку повномасштабного вторгнення. Агент працював у «сплячому режимі» до 24 лютого 2022 року, коли ФСБ «активувала» його та визначила завдання.

Що загрожує чоловіку?

Під час обшуків співробітники СБУ виявили в обвинуваченого мобільний телефон, ноутбук і планшет з доказами.

Харків’янину загрожує довічне ув’язнення.

Читайте також

  • У Харкові судитимуть жительку Ізюма за роботу на окупаційну владу. Жінка працювала «начальницей соцполитики» та приймала на роботу до окупаційної адміністрації нових людей.
  • Харків’янина, який активно пропагував ідею включення Харкова до складу Російської Федерації в соцмережах, будуть судити.
  • Публічно підтримувала РФ: підозрюють жінку на Харківщині. Як встановили слідчі, жінка з Нової Водолаги систематично репостила на особисту сторінку в нині забороненій соцмережі «Одноклассники» дописи на підтримку РФ та російської армії. 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

UPD (21.06.2023, 14:44) «Служба безпеки України затримала 62-річного агента Федеральної служби безпеки РФ, який збирав інформацію про електропідстанції у п’яти областях України для майбутніх ракетних ударів росіян» змінено на «Служба безпеки України затримала 62-річного чоловіка. Його підозрюють у шпигунстві на Федеральну службу безпеки РФ» через вміст оціночного судження.