Словаччина визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомляється на сайті парламенту країни.

Відповідну резолюцію прийняли 20 червня.

«Своєчасне рішення, вагомий внесок у відновлення історичної справедливості та вшанування мільйонів невинних жертв», — написав президент Володимир Зеленський.

Автори резолюції наголосили, що в контексті нинішньої війни Росії проти України, у якій Росія хоче знищити українську національну ідентичність і знову фізично ліквідувати українців як націю, необхідно чітко вказати на минулі дії Росії і зробити все можливе, щоби подібні дії ніколи не повторилися ні в Україні, ні в будь-якій іншій країні світу.

Тобто Словаччина визнала Голодомор геноцидом українського народу, оскільки він був вчинений із наміром знищити людей, нав’язуючи їм такі умови життя, які були розраховані на їхнє фізичне знищення.

«Агресивна війна Росії проти України, що триває, руйнування її енергетичної та сільськогосподарської інфраструктури, блокування експорту українського зерна та крадіжка Росією мільйонів тонн зерна відновили побоювання широкомасштабного штучно викликаного голоду, особливо на Глобальному Півдні, який залежить від доступного українського зерна», — йдеться в резолюції.

Читайте також

  • Хорватія стала 30-ю країною, яка ухвалила відповідну резолюцію.
  • 15 грудня 2022 року Голодомор визнав Європарламент. Згодом це зробили Болгарія, Бельгія, Ісландія. Також у травні таке рішення підтримали Франція, Великобританія та Словенія. А у червні резолюцію прийняв Люксембург.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.