За прийняття резолюції проголосували 507 депутатів, проти 12 та ще 17 утримались.

Про це стало відомо з трансляції пленарного засідання Європейського парламенту.

Європарламент висловив свою солідарність з українським народом і віддає шану тим, хто загинув унаслідок штучного голоду, який був організований сталінським режимом, про це йдеться в резолюції.

Крім того ЄП закликає всі країни, які з’явилися після розпаду Радянського Союзу, відкрити свої архіви про штучний голод 1932–1933 років в Україні.

«Радянська влада, спостерігала величезну кількість людей, які голодували та вмирали цілими сім’ями, і продовжувала діяти цинічно та використовувати геноцидні методи. Уже на той час, влада відновила пропаганду, приймаючи прихильних до них іноземних журналістів, показувала створену обманом реальність. Ця пропаганда старої школи існує в Росії і сьогодні. Я вітаю рішучість Європарламенту визнати Голодомор геноцидом проти українського народу», — сказав під час дебатів член ЄП Петрас Аустревічіус.

Нагадаємо, що 14 грудня Володимир Зеленський закликав Європарламент визнати Голодомор геноцидом українців. Про це він заявив під час онлайн-виступу на церемонії вручення премії Сахарова.

  • Верхня палата чеського парламенту визнала голод 1932–1933 років в Україні геноцидом, спричиненим сталінським режимом.
  • Румунія визнала Голодомор злочином проти людяності та українського народу.
  • Бундестаг ухвалив резолюцію «Голодомор в Україні: пам’ятати – вшановувати – застерігати».
  • Голодомор у Харкові: моторошні фото.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.