Лише 7 % українців готуються до переїзду в інше місце на зиму, про це повідомляє Міжнародна організація з міграції, посилаючись на власне опитування.

Попри довготривалу відсутність світла, тепла та води дві третини опитаних кажуть, що не збираються залишати свої домівки.

При цьому приватні ресурси для виживання виснажуються, адже 43 % домогосподарств в Україні вичерпали свої заощадження. Аби зекономити, 63 % респондентів обмежують споживання газу, електрики та твердого палива.

«Майже 18 млн людей — 40 % населення України — потребують термінової гуманітарної допомоги», — прокоментував Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн.

Через численні ракетні російські обстріли по енергетичній інфраструктурі України, сталися масові перебої з постачанням води, електрики та опалення по всій країні.

Зазначається, що станом на грудень близько п’яти мільйонів людей, які були переміщені в Україні чи за її межами — повернулися додому.

Так, за словами технічного директора КП «Харківські теплові мережі» Євгена Грищенко, зараз у Харкові населення міста становить приблизно 1,1 мільйона. При тому, що в березні мешканців залишалося близько 700 тисяч.

Не дивлячись на критичну ситуацію зі світлом, водою та опаленням, влада намагається перекрити потреби людей, зокрема, розгорнули Пункти незламності, де кожен може зігрітися, зарядити пристрої та отримати доступ до життєво необхідних послуг.

Раніше ми писали адреси, де в Харкові знаходяться пункти обігріву, а один із таких — відвідали.

Також МОМ повідомляє, що надала міській владі Харкова 18 генераторів, один із яких забезпечує роботу котельні, яка опалює 28 багатоповерхівок, школу, дитячий садок та поліклініку.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.