Мистецький перформанс відкрили на стіні офісного центру міста, який зруйнувала російська ракета.

Це дві картини польського художника Мацея Вогля, якого називають «польським Бенксі». На них зображені дві бабусі, які разом плетуть теплий шалик у кольорах прапорів України та Польщі.

Гамлет Зіньківський думає як краще встановити картини / Денис Глушко, Ґвара Медіа

«Ми довго обирали місце, де встановити цю роботу. Ідея така, що я польській стороні віддаю каску. І якщо все вийде, цю каску поміняють на радіопосилювач для рації, монокуляр і тепловізор. Каску надали бійці ССО, це шолом росіян. Там є отвори, куля пройшла навиліт. Хлопці передали її, а я зробив напис “Окупант втратив голову від краси моєї землі”», — каже харківський художник Гамлет Зіньківський.

Та сама каска, про яку говорить Гамлет / instagram.com/gamletzinkivskyi

Спочатку в митців було бажання знайти таке місце, щоб за роботою наглядали та з нею нічого не сталося. Проте автору важливо, щоб люди навкруги побачили перформанс, нехай вона буде на цьому місці недовго.

Офісний комплекс у середмісті Харкова, який одним із перших був обстріляний окупантами. Власне, він і став місцем інсталяції / Денис Глушко, Ґвара Медіа

Гамлету допомагав встановити картинки польський благодійник Пьотр Кашувара. Для нього це важлива подія, яка показує стосунки двох близьких націй.

«Ми з Мацеєм Воглем думали, що краще зобразити, аби це був символ польсько-української дружби. Чи може солдатів, або навіть президентів. Лідери держав і так багато де зображені. А ось бабусь, ви мало де побачите. Як же багато таких бабусь я зустрічав у Бахмуті, у Сіверську. Вони живуть у підвалах та потребують теплих речей.

Це також інсталяція про майбутнє, про два народи – польський та український, які дуже близькі як цей шалик», — додає голова благодійного фонду «Майбутнє для України» Пьотр Кашувара.

Гамлет Зіньківський та Пьотр Кашувара / Денис Глушко, Ґвара Медіа
Гамлет Зіньківський думає як встановити картини / Денис Глушко, Ґвара Медіа
Гамлет Зіньківський та Пьотр Кашувара думають як краще встановити картини / Денис Глушко, Ґвара Медіа
Встановлення артперформансу / Денис Глушко, Ґвара Медіа
Встановлення артперформансу / Денис Глушко, Ґвара Медіа
Процес встановлення артперформансу / Денис Глушко, Ґвара Медіа

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.