Вона вже працює на деокупованій території Харківщини.

Піротехніки загону гуманітарного розмінування Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України Харківщини отримали ще одну машину механізованого розмінування. Про це повідомили у пресслужбі центру сьогодні, 27 квітня.

«Самохідна машина MV 370 Platform – одна із найпотужніших машин свого класу та оснащена кабіною 6 класу захисту, а отже – для оператора ризик отримання мінно-вибухової травми – мінімальний. Керувати машиною можна і дистанційно. Вона здатна перемолоти міни на глибині до 30 см та ширину проходу має 2,8 м», – ідеться в повідомленні.

Наразі ця машина вже працює на деокупованих територіях Харківщини.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також