Всесвітня продовольча програма ООН профінансувала закупівлю машини для технічного обстеження ґрунту та виявлення вибухонебезпечних предметів на Харківщині. У планах закупити ще 2.

Про це повідомили в пресслужбі Харківської ОВА.

Зазначається, що це машини українського виробництва, вони працюватимуть на території Харківської області в межах проєкту з очищення та відновлення земель сільськогосподарського призначення.

Першу машину МР.3101 уже отримали. Її виготовили харківські виробники. Унікальність техніки в її універсальності та ефективності. Машина швидко ремонтується, оскільки всі деталі можна знайти в межах Харківської області. При ушкодженнях середньої тяжкості відновлення триває від 3 годин до однієї доби. У випадку, якщо машина зазнає значних пошкоджень, повністю відремонтувати її можна впродовж трьох діб, йдеться в повідомлення.

Керівник ХОВА Олег Синєгубов зазначив, що планують придбати 3 одиниці техніки цьогоріч та потенційно планують продовжити співпрацю в цьому напрямку. На сьогодні Харківщина має 9 машин для розмінування, 2 з них — нашого виробника. Вартість спецтехніки — 5,6 млн грн.

Синєгубов додав, що з початку повномасштабної війни в регіоні обстежили понад 8 тисяч гектарів території та знищили майже 136 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Читайте також

  • У селі Григорівка Барвінківської громади Харківської області двоє чоловіків у легковому авто підірвалися на вибуховому пристрої.