Куп’янська окружна прокуратура Харківської області заочно повідомила про підозру в колабораціонізмі 52-річній жінці. Під час окупації району жінка пішла на співпрацю з ворогом.

Як установило слідство, жінка намагалася побудувати кар’єру при незаконному представництві РФ. Зокрема, її призначили на посаду «и. о. начальника управления труда и социальной политики военно-гражданской администрации Купянского района». 

Підозрювана / Фото: Харківська обласна прокуратура

До її обов’язків входило:

  • видача наказів,
  • прийом, перевезення та зберігання грошей,
  • облік товарно-грошових звітів. 

Жінка працювала в незаконних органах до деокупації району на початку вересня 2022 року. Зараз вона переховується від слідства, тож правоохоронці розв’язують питання про оголошення її у розшук. 

Її підозрюють за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади строком від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.

Станом на початок травня у Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі.

Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям:

  • за 2022 рік оголосили 266 підозр,
  • за 4 місяці поточного — 51.

Крім цього, за цей період правоохоронці зафіксували 1275 кримінальних правопорушень у колабораціонізмі, 161 з них направили до суду.

Читати також:

  • Хотіла вчити дітей за стандартами РФ: жінці загрожує 10 років ув’язнення. Правоохоронці з’ясували, що під час окупації Куп’янську підозрювана прийняла рішення співпрацювати з росіянами та обійняла посаду «заступника начальника» у «Відділі освіти ВЦА Куп’янського району Харківської області».
  • Підробив документи: харків’янину загрожує два роки умовного терміну. Харків’янин призовного віку придбав підроблені документи, щоб виїхати за кордон. Він намагався виїхати до Польщі через пункт пропуску «Ягодин». За це суд на Волині засудив чоловіка до двох років умовно.
  • Примушувала колег до співпраці з ворогом: викрили експоліцейську у Вовчанську. Співробітниця ювенальної превенції Чугуївського відділення Нацполіції в Харківській області добровільно перейшла на бік ворога. Зокрема, вона вступила до лав незаконних правоохоронних органів та стала «и. о. начальника отдела по делам несовершеннолетних».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.