На фейковому волонтерстві харків’янин “заробив” близько 150 тисяч гривень.

На початку повномасштабного вторгнення житель Харкова запевняв людей, що віддалено займається організацією перевезень з гарячих точок Харківщини, доставкою продуктів харчування, ліків, палива та продажем генераторів. А коли потерпілі надсилали кошти, очікуючи допомогу, зникав. Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури. 

“Люди, перебуваючи у складних ситуаціях через війну, переводили на банківську картку шахрая гроші, так і не отримавши жодної допомоги”, – ідеться в повідомленні.

На фейковому волонтерстві чоловік “заробив” близько 150 тисяч гривень. Наразі харківянина затримали, йому загрожує до трьох років позбавлення волі. 

Обвинуваченого судитимуть у Московському районному суді міста Харкова. 

Також у Харкові та області продовжують виявляти осіб, яких підозрюють в колабораційній діяльності. Так, вчора у Куп’янську та Ізюмі затримали двох жінок-бухгалтерок, які співпрацювали з окупаційною владою. А 29 травня Спецпідрозділи Служби безпеки України затримали директорку поштового відділення в Ізюмі, яка поширювала пропагандистські видання серед місцевого населення.

Наприкінці літа — на початку осені при кіберполіції розпочне роботу центр із протидії шахрайським операціям, розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю РБК-Україна.

Наразі МВС працює з Нацбанком, аби зменшити втрати людей, які вже натрапили на шахраїв. Новостворений центр оперативно реагуватиме на виклики, щоб мінімізувати вплив шахраїв, які працюють і в Україні, і за її межами.

Станом на зараз правоохоронці розкривають близько 30 % випадків шахрайства.

Читайте також: