Шведські бойові машини піхоти CV-90 стануть на захист України. Наразі українські військові вже завершують підготовку з їх опанування, повідомили в Міністерстві оборони України.

Такі БМП стоять на озброєнні у низки країн-членів НАТО.

«Ми продовжимо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. У нас вже є глибше розуміння ваших операційних потреб. Ми обговорили деякі поставки Швеції для України, які містять CV-90. Ми працюємо над постачанням систем Archer, танків», – сказав міністр оборони Швеції Пол Йонсон.

Нагадаємо, на початку року прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Україна отримає 51 бойову машину піхоти CV-90. У лютому шведський парламент схвалив передачу військової допомоги нашій країні на понад $400 млн.

Також раніше повідомлялось, що Норвегія розглядає можливість передачі Україні БМП CV-90.

«Уряд постійно розглядає питання про те, чи повинна Норвегія надсилати Україні більше зброї. Ми не коментуємо ці оцінки та будь-які поточні чи майбутні внески. Ми маємо хороший діалог з Україною та союзниками щодо потреб. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», – заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

БМП CV-90

CV-90 – це сімейство шведських бойових машин піхоти.  Вони були використані в бойових діях під час війни в Афганістані. Бронекорпус і башта CV-90 виготовлені з катаних сталевих бронеплит з використанням рознесеної схеми бронювання. Воєнні технології цих БМП розроблені шведською компанією BAE Systems Hägglunds і відомі своєю високою мобільністю, озброєнням і захистом.

Читайте також:

Українські інженери розробили безпілотник «Хрущ». Розмістили його на платформі військових розробок Brave Inventors. Комплекс можна використовувати для виконання спеціальних операцій як на передовій, так і в тилу ворога. 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.