Прокуратура затримала місцеву мешканку, яка перейшла на бік ворога під час окупації міста.

Співробітники Куп’янської окружної прокуратури затримали колишню співробітницю місцевого відділення фонду соціального страхування, яку підозрюють в колабораціонізмі. Наразі щодо неї затверджено та направлено до суду обвинувальний акт за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Відомо, що у липні минулого року 52-річна жінка погодилася на співпрацю з росіянами та стала начальницею відділу бухгалтерського обліку та звітності при окупаційній адміністрації держави-агресора.

“Обвинувачена організовувала роботу очолюваного нею відділу, отримувала грошові кошти, проводила їх облік та розподіл, передавала на зберігання, підписувала облікову бухгалтерську документацію, складала заявки на фінансування видатків, займалася видачею пенсій та заробітних плат”, – ідеться в повідомленні.

Затримання підозрюваної/ фото: https://t.me/prokuratura_kharkiv

Також жінка брала участь у робочих нарадах окупаційної адміністрації. Місцевій мешканці вже повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їй загрожує до 10 років позбавлення волі. 

Згідно з даними, на початку травня у Харківській області було винесено 140 вироків за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб.  

Нещодавно, в Ізюмі на Харківщині співробітники СБУ затримали працівницю пошти, яка поширювала пропагандиські видання «Комсомольская правда» і «Харьков Z» серед жителів міста.

Читайте також:

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.