Громадська організація «Інтерньюз-Україна» запустила дві кількамовні онлайн-платформи: Kremlin’s Voice та «Книга пам’яті».

На них документуватимуть злочини пропагандистів і військових Російської Федерації проти України, що можуть бути використані як докази під час притягнення агресора до відповідальності.

Kremlin’s Voice є базою даних російських пропагандистів, де зібрані досьє на 69 осіб, які активно поширюють злочинні наративи, пропагують війну та нав’язують негативний імідж України. Ці наративи порушують міжнародне право. Приклади їх висловлювань можуть стати доказовою базою для притягнення пропагандистів до кримінальної відповідальності. Зокрема, це виступи загальновідомих Ольги Скабєєвої, Дмитра Кисельова, Маргарити Симоньян та інших.

Платформа «Книга пам’яті» стала місцем зібрання історій свідків та постраждалих від воєнних злочинів Росії. Розказується про викрадення, депортації, тортури та вбивства мирних жителів, а також обстріли житлових будинків та інфраструктури. Збірка містить 29 розповідей, які доступні п’ятьома мовами. Усі тексти ілюстровані зображеннями, які згенерував штучний інтелект. Це допоможе читачам відчути повною мірою, через що пройшли герої історій.

До збору цих свідчень долучились експерти Української Гельсінської спілки з прав людини, Харківської правозахисної групи та інших організацій.

Обидві платформи дозволяють розширювати базу всім охочим. Достатньо надати інформацію про нових пропагандистів або поділитися особистими історіями. Це допоможе зберегти пам’ять про жертв агресії та показати світу довгий зв’язок між пропагандою та воєнними злочинами.

  • Другий «Нюрнберг»: до створення трибуналу над РФ долучилося 36 країн.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.