36 країн приєдналися до створення спеціального трибуналу для засудження Російської Федерації за її злочини, повідомив член Комітету з питань правоохоронної діяльності Володимир Арешонков у етері телемарафону.

Він зазначив, що саме широка міжнародна участь дозволила визнати результати трибуналу над Німеччиною після Другої світової війни в усьому світі. Крім того, Арешонков закликав до долучення більше країн до цього процесу стосовно РФ.

У рамках Міжнародного кримінального суду наразі задіяні 122 країни, які ратифікували угоди. Створення спеціального трибуналу є важливим кроком у забезпеченні справедливості та покаранні тих, хто порушує міжнародне право.

Президент України Володимир Зеленський під час виступу в Гаазі 4 травня закликав до створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Він наголосив, що ініціювання агресивної війни — міжнародний злочин, який містить у собі «зло всіх інших злочинів».

Президент запропонував трансформувати досвід Нюрнберзького трибуналу в нові операційні правила. Необхідно продовжити традицію обов’язкового покарання за злочин агресії — як гарантії неповторення такої агресії.

Перше засідання коаліції зі створення спецтрибуналу для РФ відбулося 26 січня. Тоді в ньому взяла участь 21 країна. Друге засідання відбулося 21–22 березня в Страсбурзі — воно налічувало 33 учасниці.

Парламентська Асамблея Ради Європи за терміновою процедурою провела дебати та ухвалила резолюцію щодо правових аспектів та аспектів прав людини в агресії РФ проти України 26 січня.

Документ підтримали одноголосно. Резолюцію ухвалювали з врахуванням поправок української делегації, зокрема, щодо примусового переміщення дітей на територію Росії.

19 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка закликає створити трибунал для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах проти України.

Документ підтримали 472 депутати, 19 — проти, 33 — утрималися. У резолюції зазначається, що спеціальний трибунал повинен притягнути до відповідальності окрім президента РФ Владіміра Путіна, самопроголошеного президента Білорусі Александра Лукашенка й керівництво Білорусі.

Торік 23 липня під час візиту до Харківщини очільник Міноборони Олексій Резніков запропонував Харків як місце для трибуналу над російськими воєнними злочинцями.

Читати також:

  • В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду. Відповідну угоду в Гаазі 23 березня підписали Генпрокурор України Андрій Костін та секретарем МКС Пітером Льюїсом.
  • Коаліція правозахисних організацій «Україна. П’ята ранку» закликає президента Володимира Зеленського ініціювати процес ратифікації Римського Статуту Міжнародного кримінального суду.
  • Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна. Палата досудового провадження II 17 березня видала ордери на арешт Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини.
  • 79% українців підтримують членство України в Міжнародному кримінальному суді. Йдеться в дослідженні «Правового захисту постраждалих від воєнних злочинів», яке провела соціологічна група «Рейтинг».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.