Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка закликає створити трибунал для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах проти України.

Про це повідомляє Європейська правда.

Документ підтримали 472 депутати, 19 — проти, 33 — утрималися.

Політики вважають, що це заповнить велику прогалину в поточній інституційній структурі міжнародного кримінального правосуддя та має базуватися на стандартах та принципах, які застосовуються до Міжнародного кримінального суду.

У резолюції зазначається, що спеціальний трибунал повинен притягнути до відповідальності окрім президента РФ Владіміра Путіна, самопроголошеного президента Білорусі Александра Лукашенка й керівництво Білорусі.

Підготовча робота ЄС щодо спеціального трибуналу «має розпочатися без зволікання», а також зосередитися на створенні механізмів для трибуналу в співпраці з Україною та підтримати українські й міжнародні органи влади в забезпеченні доказів, які будуть використані в майбутньому спеціальному трибуналі, наголошують євродепутати.

Вони також закликали інституції ЄС надати підтримку для створення тимчасової прокуратури. Окремий пункт резолюції присвячений використанню суверенних активів Росії для відшкодування ними порушень міжнародного права в Україні.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на ухвалення резолюції та закликав усіх партнерів підтримати такий трибунал.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.