Президент України Володимир Зеленський під час виступу в Гаазі закликав до створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, пише «Інтерфакс-Україна».

Зеленський наголосив, що ініціювання агресивної війни — міжнародний злочин, який містить у собі «зло всіх інших злочинів». «Злочин агресії призвів до інших. Це початки зла. Домогтися відповідальності за нього можна тільки за допомогою трибуналу», — додав він.

Президент запропонував трансформувати досвід Нюрнберзького трибуналу в нові операційні правила. Необхідно продовжити традицію обов’язкового покарання за злочин агресії — як гарантії неповторення такої агресії.

За словами Зеленського, український суд може забезпечити відповідальність за більшість злочинів, скоєних окупантами. Крім того, він наголосив на необхідності притягнення до відповідальності за воєнні злочини президента Росії Володимира Путіна.

«Ми не можемо допустити ні «гібридного» імунітету, ні гібридного миру, повʼязаного з призупиненням воєнних дій. Правосуддя і справедливість — це те, що потрібно нам, а не гібридні форми», — зазначив Зеленський.

  • 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.