За приблизними даними Російська Федерація утримує понад 20 тисяч українських цивільних заручників, повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час брифінгу.

Ця цифра зафіксована на підставі звернень людей, чиїх родичів та близьких затримали російські військові. Водночас Лубінець зазначає, що кількість може бути набагато більша, оскільки ті, хто перебувають на тимчасово окупованих територіях не звертаються взагалі, або звертаються в маленькій кількості, позаяк РФ розцінює це як шпигунство. Після повернення територій кількість запитів може зрости.

Для роботи над цим питанням у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими створена окрема робоча група з питань цивільних заручників. Її очолює Олександр Кононенко — представником уповноваженого Верховної Ради України в секторі безпеки й оборони.

З початку діяльності Координаційного штабу вдалося звільнити 2279 громадян України серед них 142 цивільних.

Перша проблема, яка зараз вирішується це єдиний реєстр зниклих безвісти. За нього відповідає Міністерство внутрішніх справ. Й ось, він розпочав свою роботу. Однак, ще деякий час займе його наповнення. Цю інформацію передаватиме Національне інформаційне бюро, а також різні органи.

Паралельно Лубінець передав список із приблизно 2 тисячами цивільних літніх людей, які мають хвороби генерал-майору ЗСУ Едуарду Москальову. Після цього від російської сторони отримали запевнення, що цей список пропрацьовують.

Також Дмитро Лубінець пропонує створити гуманітарний майданчик, де можна було б розв’язувати такі питання та звернувся до міжнародних організацій і посольств із проханням висувати свої пропозиції щодо створення такої ініціативи.

  • Харківський координаційний штаб звільнив 16 українців з полону за 3 місяці.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.