Омбудсман Дмитро Лубінець прокоментував стосовно розбіжностей із віцепрем’єр — міністром із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук щодо отримання паспортів РФ на тимчасово окупованих територіях.

Уповноважений із прав людини вважає, якщо немає можливості виїхати з окупованих територій, можна брати російські паспорти, аби вберегти своє життя.

«Російська Федерація — це країна терорист вона не знає, що таке міжнародне гуманітарне право, національне право. Усе, що РФ може зробити на тимчасово окупованій території не підпадає під ознаки юридичної системи. Тому якщо немає можливості виїхати, ми як держава повинні це розуміти, Це питання виживання. Ми чітко усвідомлюємо, що паспортизація відбувається під дулами автоматів», — каже Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що законодавство не ідеальне, треба вносити зміни, але щодо ситуації, яка відбувається на ТОТ — безумовно всі представники уряду розуміють. Однак ніхто не погодить добровільне отримання російського паспорта, але якщо стосується виживання, немає жодних суперечок у цьому плані.

«На майбутнє, щоби подібного не відбувалось, порада від мене дослуховуватись у першу чергу до правозахисного сектору та міжнародних експертів. Не треба настільки різко давати заяви, бо вони чутливі для людей, які проживають на окупованій території», — зазначив омбудсмен.

Крім того, держава буде аналізувати кожного, хто працював в окупаційній владі. Зокрема, хто складав списки українських дітей на примусову депортацію, хто, навіть, без російського паспорта допомагав російським військовослужбовцям. При цьому кожен зможе заявити про свою позицію та дії.

  • Жителі ТОТ можуть брати паспорти РФ, аби зберегти своє життя — Данілов.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.