З початку роботи регіонального Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими фахівці змогли повернути на територію Україні 16 цивільних та військовослужбовців, зазначили в Харківській ОВА.

Східний регіональний КШВПП створили наприкінці грудня. Штаб діє на території Харківської, Полтавської, Луганської, Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей. За цей час фахівці опрацювали понад 2000 звернень, за якими відкрили більш як 1200 облікових справ, зазначає заступник начальника ХОВА Роман Семенуха.

У центрі також надають безплатну юридичну допомогу родичам полонених та зниклих безвісти.

«Є три категорії родин, які до нас звертаються. Перша — безвісти зниклі; друга — полонені; третя, на жаль, стосується родин загиблих бійців. Окремо виділив би четверту категорію — це звільнені. Щодо всіх запитів щодня надаємо консультації та правову допомогу з реалізації прав як на реабілітацію, отримання пільг, так і грошового забезпечення», — розповів прикомандирований до Центру військовослужбовець донедавна адвокат Андрій Поліканов. 

Як звернутися до Консультаційного центру Східного регіону Координаційного штабу?

Читати далі: Станом на 21 квітня близько семи тисяч військових в Україні вважаються зниклими безвісти. До цієї категорії входять як загиблі, про яких немає відомостей, так і захоплені в полон.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.