В Україні працюватиме Комісія з розгляду питань компенсації за зруйноване житло внаслідок війни. Її створюватиме орган місцевого самоврядування, а до складу може увійти не менше 5 осіб. Про це повідомили в Міністерстві відновлення.

Уряд затвердив Примірне положення про Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій через військову агресію Російської Федерації.

«Комісія створюється органом місцевого самоврядування у складі не менше п’яти осіб. Крім того, до її складу можуть також залучатися представники державних органів, органів місцевого самоврядування (ОМС), підприємств, установ, організацій, експерти, оцінювачі, архітектори, представники міжнародних та громадських організацій», – йдеться у повідомленні.

В Україні спеціальні Комісії визначатимуть компенсації за знищене житло / t.me/miUkraune

Основні завдання та функції Комісії:

 • розгляд заяв про надання компенсації за знищене майно,
 • надання консультацій щодо отримання компенсації,
 • встановлення наявності/відсутності підстав для отримання компенсації,
 • перевірка наявних документів та/або інформації,
 • обстеження об’єктів компенсації,
 • допомога в поновленні або отриманні втрачених документів власності на майно,
 • забезпечення підготовки рішень про виплату (або відмові у наданні) компенсації для подальшого затвердження ОМС,
 • (у разі ухвалення рішення про надання компенсації) виготовлення за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) та направлення заявнику житлового сертифіката в електронній та/або паперовій формі тощо.

Рішення Комісії у наданні компенсації вносяться до РПЗМ протягом п’яти робочих днів з дня проведення засідання. Далі його має затвердити ОМС. Рішення може бути оскаржене через звернення до органу місцевого самоврядування.

Хто може отримати компенсацію?

Нагадаємо, 22 травня набув чинності Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (законопроєкт №7198).

Виходячи з цього, отримати компенсацію за знищене та пошкоджене майно зможуть:

 • власники квартир, інших житлових приміщень, приватних, садових та дачних будинків;
 • замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків (фізичні особи);
 • фізичні особи, які здійснили інвестування/фінансування будівництва;
 • члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього;
 • спадкоємці вищевказаних осіб.

У випадку відновлення спільного майна багатоквартирного будинку право на компенсацію мають ОСББ, управителі та ЖБК. Подати заяву можна через ЦНАП, Дію, органи соцзахисту або нотаріуса. Особи, чиє майно було пошкоджене або зруйноване, отримають житловий сертифікат, який відображатиме суму компенсації, та зможуть його використати протягом 5 років.

Читайте також:

 • За програмою єВідновлення мешканці Харківщини подали понад 4 тисячі заявок. Наразі в області до Державного реєстру майна, пошкодженого внаслідок російської військової агресії, внесено 15 354 об’єкти.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!