Наразі на Харківщині до Державного реєстру майна, пошкодженого внаслідок російської військової агресії, внесено 15 354 об’єкти, повідомили в ХОВА. До переліку вносять об’єкти із 45 громад області.

«Необхідно прискорюватись по цих напрямкам. Голови районних військових адміністрацій особливо найбільш постраждалих частин області мають тримати це питання на особистому контролі», — додав Олег Синєгубов.

Мешканці області подали майже 87,5 тисяч повідомлень про пошкодження майна через додаток Дія або Центри надання адміністративних послуг. На виплату компенсацій подали 4059 заявок, повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських.

Він також зазначив, що на сьогодні вже створені та працюють комісії щодо надання компенсації за пошкоджене майно в Куп’янській, Барвінківській, Харківській, Солонцівській, Чкаловській та Старовірівській громадах.

10 травня стартувала програма «єВідновлення», в рамках якої можна отримати до 200 тисяч гривень компенсації на відновлення пошкодженого майна через війну. Витратити ці кошти можна буде на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми.

Отримати кошти можуть усі, чиє житло:

  • пошкоджено внаслідок бойових дій,
  • не було відремонтоване раніше,
  • підлягає відновленню.

Компенсацію можна отримати за заявкою про пошкоджене майно. Її можна подати на порталі чи в застосунку Дія, через ЦНАП або у нотаріуса. Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми: як у банківському застосунку, так і в фізичному відділенні банку.

  • Харківщина лідирує за кількістю поданих заяв на програму єВідновлення.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.