Харківська обласна прокуратура обвинувачує 59-річного харків’янина у державній зраді, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). 

Наприкінці минулого року чоловік зв’язався з представником російської спецслужби через соціальну мережу «Telegram». Він отримав завдання стежити за українськими силовиками. Зокрема, обвинувачений намагався встановити місця їхнього розташування та проживання, а також пересування.

Чоловік також збирав інформацію про командирів спецпідрозділів ЗСУ, співробітників Служби безпеки України та військових льотчиків. Крім того, агент передавав представникам РФ інформацію про військові об’єкти у Харкові. 

Обвинувачений наразі перебуває під вартою. Його судитимуть у Комінтернівському районному суді Харкова.  

Станом на початок травня у Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі.

Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям у справах про колаборанство:

  • за 2022 рік оголосили 266 підозр,
  • за 4 місяці поточного — 51.

Крім цього, за цей період правоохоронці зафіксували 1275 кримінальних правопорушень у колабораціонізмі, 161 з них направили до суду.

Читати також:

  • У Куп’янську судитимуть поліціянта, який працював на ворога. Торік у червні, коли місто було окуповане, чоловік працевлаштувався на посаду «полицейского взвода патрульной службы» в «Управлении внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области».
  • Двох мешканців Харківщини підозрюють у вивезенні української сільгосппродукції до РФ. Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру чоловіку та жінці за фактами пособництва державі-агресору.
  • Впроваджувала стандарти освіти РФ: підозрюють «директорку» ліцею в Куп’янську. За це її торік у червні зробили «в. о. директора» навчального закладу, створеного на базі ліцею.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.