Фейк. «Укрпошта» надсилає SMS з проханням вказати адресу

Анна Орманжи - 18 Січня 2024 | 07:42

Часто шахраї використовують фішингові (підроблені) сайти з метою отримання персональні та фінансові дані користувачів. Цього разу до бота «Перевірка» надійшло чимало запитів з проханням перевірити достовірність інформації, що надходить їм в SMS-повідомленнях від «Укрпошти», де необхідно вказати адресу.

Що сталося?

В SMS-повідомленнях, що надходять користувачам, йдеться про те, що посилка не може бути доставлена через неправильно вказану чи взагалі відсутність адреси. Щоб отримати посилку, користувачу пропонується перейти за посиланням в повідомленні та вказати правильну адресу.

«Ваша посилка надійшла на склад, але не може бути доставлена через неповну адресу. Скористайтеся цим посиланням, щоб підтвердити свою адресу протягом 12 годин», — йдеться в подібних повідомленнях.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Подібні повідомлення надходять з незнайомих номерів телефонів, міжнародний код яких відповідає Індії – «+91» та В’єтнаму – «+84».

Зазначені номери телефонів не мають відношення до компанії «Укрпошта», що знаходиться в Україні та відповідно має номери телефонів з кодом «+380».

Повідомлення містить посилання на ресурси, більшість з яких має подібну Url адресу до офіційного сайту «Укрпошти».

А також мають дизайн який має ідентичні елементи та схожий дизайн до офіційного сайту компанії. При переході за посиланням на більшість з них браузер видає попередження про небезпечний ресурс.

На фішингових (шахрайських)ресурсах пропонується ввести конфіденційні дані банківської карти нібито для збору, який необхідно сплатити для доставки посилки. Таким чином, шахраї оманливим шляхом заманюють користувачів на ресурси задля отримання конфіденційної інформації.

«Укрпошта» в повідомленні на офіційному сайті застерігла, що подібні повідомлення є шахрайськими:

«Такі повідомлення розсилаються шахраями, які використовують бренд компанії Укрпошта. Є висока вірогідність, що в такий спосіб ошуканці можуть незаконно отримати ваші персональні та фінансові дані: ПІБ, номери телефонів та номери карт і як наслідок незаконно заволодіти вашими особистими коштами. Важливо! Якщо ви отримали подібне підозріле повідомлення — видаляйте його, не відкриваючи. Ні в якому разі не відповідайте на такі SMS-повідомлення та не переходьте за посиланням. Є великий ризик того, що ваш телефон буде зламано», йдеться в повідомленні.

Тож, перед нами чергова шахрайська схема, мета якої заволодіти коштами довірливих людей. Якщо ви отримали подібні SMS-повідомлення краще зверніться в контакт-центр «Укрпошти» за телефоном 0 800 300 545 та пересвідчитеся в необхідності таких дій.

Висновок: фейк, шахрайство

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.