51-річний чоловік обвинувачується у шахрайстві. Його підозрюють у тому, шо він брав гроші від людей, начебто перевіряючи їхнє газове обладнання.

Про це повідомила пресслужба поліції Харківської області.

Там зазначили, що на початку лютого в поліцію звернулася жінка з Кочетка Чугуївського району. Вона розповіла про візит незнайомого чоловіка, який назвався фахівцем газової служби. Він запропонував жінці перевірити газове обладнання в будинку, за що попросив 400 гривень. Жінці це здалося підозрілим, тому вона відмовила і зателефонувала в поліцію. Правоохоронці затримали чоловіка. У нього був спецодяг газовика та бланки квитанцій.

Газові квитанції / Фото: hk.npu.gov.ua

За даними слідства, чоловік брав гроші в людей, видаючи себе за газовика. Він використовував один і той самий сценарій 32 рази. Обвинувачений ходив по оселях і пропонував начебто перевірити газове обладнання, пічки та вентиляцію. За це він брав по 400 гривень з кожного. Щоб уникнути підозр, чоловік виписував фальшиві квитанції про оплату своїх послуг. Загалом він отримав 12 800 гривень.

Чоловіка підозрюють у шахрайстві за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді ув’язнення до трьох років.

Нагадаємо, у 2023 році було відкрито 82,6 тисячі кримінальних справ щодо шахрайства. Це у 2,6 раза більше, ніж у 2022 році, коли вперше за тривалий час в Україні спостерігався сплеск активності аферистів.

Читайте також

  • На Харківщині судитимуть начальника ТРО, який ошукав військових на мільйон гривень