8 липня близько 13:00 армія РФ завдала удару по полю з пшеницею, що поблизу прифронтового села Курилівка Куп’янського району. Сухе збіжжя миттєво загорілось. Про це повідомили в ДСНС.

На час прибуття пожежно-рятувальних підрозділів вогонь встиг розповсюдитись на площу 20 га. У повідомленні наголошують, на час прибуття рятувальників на місце пожежі, Була загроза повторних ударів, проте в ДСНС все ж вирішили піти на ризик та розпочати роботу.

О 15:15 вогнеборці ліквідували пожежу та запобігли розповсюдженню полум’я на іншу частину поля загальною площею 65 га, таким чином врятували її.

️На місці працювало 2 одиниці техніки та 10 осіб особового складу ДСНС, у тому числі медичний розрахунок з Київщини.

Крім того, начальник ГУ ДСНС в Харківській області Артем Астахов під час брифінгу зазначив, що скоріше за все росіяни навмисно завдають ударів по полям пшениці, аби лишити регіон без урожаю. Адже саме зараз, хлібні поля дозріли до того стану, коли вони можуть горіти.

Нагадаємо, за цей тиждень росіяни пʼять разів обстріляли земельні поля Харківщині, що спричинило знищення пшениці загальною площею на 75 га. Мова йде про поля Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківщини.

Також, через дії РФ, посівна кампанія у Липецькій та Вовчанській громадах відбувалася дуже обмежено — засіяно не більше 10% сільськогосподарських угідь порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.

Загалом ситуація на фронті в цих громадах залишається надзвичайно напруженою через постійні обстріли російських військ, що унеможливлює ведення фермерської діяльності та змушує евакуйовувати місцеве населення.

Тому Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

Читайте також